Ο.Φ.Ν.Ι. - ΟΡΜΗ 32-18

Το 2/2 στο φετινό πρωτάθλημα πέτυχε η γυναικεία ομάδα του Ο.Φ.Ν.Ι. Οι παίκτριές μας επικράτησαν με 32-18 απέναντι στην Ορμή Πάτρας, πραγματοποιώντας μία ακόμη πολύ καλή εμφάνιση σε αυτή τη σεζόν.Η ομάδα μας επέβαλε από τα πρώτα λεπτά το ρυθμό της στον αγώνα, προηγήθηκε με 9-3 στο 15’ και 19-7 στο ημίχρονο και δεν επέτρεψε στις αντίπαλές της να πλησιάσουν ξανά στο σκορ.

Η ροή του αγώνα επέτρεψε στην προπονήτρια Σοφία Ναϊσίδου να χρησιμοποιήσει με επιτυχία όλες τις παίκτριες που είχε στη διάθεση της στον πάγκο, μεταξύ αυτών και αθλήτριες από τις ομάδες νεανίδων και κορασίδων του συλλόγου, που αποτελούν αναπόσπαστο κομμάτι του ρόστερ. Επόμενος αγώνας πρωταθλήματος για τον Ο.Φ.Ν.Ι. είναι αυτός με το Πανόραμα εκτός έδρας το Σάββατο 1/11 στις 6.30 μ.μ.

Ο.Φ. ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ- ΟΡΜΗ ΛΟΥΞ 32-18

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 3-2, 9-3, 13-5, 15-7, 19-7 (ημχ.), 23-9, 25-10, 26-12, 27-14, 29-17, 32-18.

Ο.Φ. Νέας Ιωνίας (Σοφία Ναϊσίδου): Κεπεσίδου, Αργυροπούλου, Χρυσή 4, Μπράουερ 2, Παπανικολάου 2, Παπά 4, Μασμανίδου 3, Κοτσαμπουϊκίδου, Ζυγούρα, Χοτοκουρίδου, Διακογιάννη 2, Κωστοπούλου 4, Χρονοπούλου 4, Τσάκαλου 7, Μίλιτσιτς, Μανδά 1.

Α.Σ.Ε. Ορμή: Χατζηπαρασίδου 6, Τσαουσίδου 4, Πολίτη, Αγγελοπούλου, Κουκουλομάτη, Στράτου 1, Μούρνου 6, Καρελά 1, Μίλασιτς, Χάλα, Κασάπη, Χατζηαγαπίδου, Παύλου, Μισαίλοβιτς, Καρακίτσου.

Διαιτητές: Βήτας- Σκλαβενίτης, Δίλεπτα: 4-4 , Πέναλντι: 1/2-3-6